Spotkanie z policjantką Natalią

Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze. Z tego też powodu w naszej szkole gościła pani Natalia, która jest policjantką. Przez godzinę rozmawiała z uczniami klas I-IV o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, jak również o zasadach odpowiedniego zachowywania się w szkole. Uczniowie uświadomili sobie, jak bardzo ważne jest stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.Np. zapinanie pasów, siedzenie na tzw. podkładkach, czy chodzenie lewą stroną drogi mają za zadanie zapewnić nam bezpieczeństwo, a także uchronić nas przed niebezpiecznymi skutkami ewentualnych wypadków.

Dzień Edukacji Narodowej 2017

W piątek w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia chętni uczniowie z klasy VI próbowali swoich sił w prowadzeniu lekcji. Odbyła się również uroczysta akademia, w której wystąpili wszyscy uczniowie naszej szkoły począwszy od przedszkolaków. Zaproszono gości, którzy z radością przybyli m.in.  dyrektor przedszkola pani Beata Szerement,  dyrektor szkoły pan Andrzej Żurawski, wszyscy pracownicy szkoły i przedszkola. Po przepięknym przedstawieniu głos zabrał pan dyrektor, który jak zawsze podziękował za występ i złożone przez uczniów życzenia. Odczytał również list od burmistrza Środy Wielkopolskiej.

Jak to jest być nauczycielem?

Jak to jest być nauczycielem? Przekonali się o tym uczniowie z klasy VI. Z okazji Dnia Nauczyciela postanowili wyręczyć swoich pedagogów i poprowadzili za nich lekcje. Trzeba przyznać, że przygotowali się do tego zadania bardzo solidnie. Śmiałkowie przyznali, że praca nauczyciela wcale nie jest taka prosta, jak im się to wydawało. Nikt z nich nie deklarował, że marzy o pracy w szkole. Chociaż kto wie, może akurat rośnie kolejny nauczyciel?

Dzień Chłopca w naszej szkole

Jak co roku wszystkie dziewczynki w naszej szkole złożyły życzenia i podarowały upominki swoim kolegom z okazji ich święta. Oprócz słodyczy klasa V , która jest wielkim kibicem Lecha Poznań otrzymała koszulki z logo drużyny i swoim imieniem.

Przyjaciele lasu

W bieżącym roku szkolnym klasy II i III realizują projekt edukacyjny „Przyjaciele lasu”. Zajęcia z tego cyklu rozpoczęła wycieczka do lasu na grzybobranie. Leśni detektywi poznali warstwy lasu, rodzaje grzybów, gatunki drzew. Obserwowali różne okazy przyrodnicze. Poznawali las wszystkimi zmysłami poprzez poszukiwanie zapachów, dotyk, obserwację, słuchanie leśnych odgłosów. Zebrane w lesie okazy wykorzystali do tworzenia leśnej galerii.

Czytaj więcej...