Powiększamy szkolne Pole Nadziei

 

Stało się już tradycją, że co roku w październiku z okazji Międzynarodowego Dnia Opieki Paliatywno-Hospicyjnej, sadzimy cebulki żonkili. I tym razem uczniowie i nauczyciele z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Brodowie nie zawiedli i już po raz piąty przystąpili do międzynarodowej kampanii Pola Nadziei, której celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby opieki hospicyjnej. W tym celu dniach od 21 IX do 2 X odbyła się w szkole dobrowolna zbiórka pieniędzy na zakup nowych cebulek żonkili i materiałów ogrodniczych.

Czytaj więcej...

Pasowanie klasy 1 i Dzień Edukacji Narodowej

 

Każdego roku dzieci z klasy I zostają uroczyście przyjęte do gromady uczniowskiej. Również w tym roku 13 października w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Brodowie odbyło się pasowanie uczniów klasy I połączone z Dniem Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w holu nowego budynku szkoły. Po złożeniu raportu przez przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Emilię Mazurczak i odśpiewaniu hymnu państwowego zebranych powitała dyrektor Barbara Skowrońska i zaprosiła wszystkich na występ najmłodszych dzieci.

Czytaj więcej...

Dzień Zwierząt

 

4 października w środę przypadał Światowy Dzień Zwierząt. Korzystając z tej okazji Samorząd Szkolny ogłosił i w naszej szkole w tym dniu Dzień Zwierząt. Uczniowie mieli za zadanie przebrać się w dowolne, wybrane przez siebie zwierzątko. Ku wielkiej radości większa część społeczności szkolnej zamieniła się w najróżniejsze zwierzęta. Największą popularność zdobyły koty w najróżniejszym wydaniu, jednak po za kotami można było zobaczyć pszczółki, biedronki, lisy jeże, słonie, króliki czy tygrysy. W szkole było gwarno i kolorowo :)

Czytaj więcej...

Sztafetowe biegi przełajowe

 
 
3 października udaliśmy się z panią Anią do Środy do Parku Łazienki by wziąć udział w sztafetowych biegach przełajowych. W kategorii dziewcząt szkół podstawowych startowało 7 sztafet. 2 z SP3, 2 z SP2, Zaniemyśl, Pławce oraz my. Pogoda niezbyt nam dopisała, ale każda z nas dała z siebie wszystko na odcinku ok 550m. Najgorsza była końcówka ponieważ czekał na nas podbieg pod górkę. Pomimo naszych starań inne drużyny okazały się lepsze i zajęłyśmy dopiero 6 miejsce. Jedna ze sztafet z SP3 niestety nie dała rady ukończyć biegu.

Czytaj więcej...

Otwarcie stadionu lekkoatletycznego

 
W dzień chłopca, czyli 30 września o godzinie 16.00 miało miejsce uroczyste otwarcie stadionu lekkoatletycznego mieszczącego się przy rolibudzie. Odbyło się  poświęcenie obiektu oraz nadanie imienia. Atrakcją były pokazy Wojciecha Nowickiego - brązowego medalisty Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata w rzucie młotem. Ponad to w programie przewidziano konkurencje sportowe dla dzieci z powiatu średzkiego, w tym celu wybrano z ostatnich paru lat najlepszych "czwartkowiczów" i to oni mogli przetestować swoje możliwości na tartanowym stadionie. Z naszej szkoły wytypowano: Patrycję Stępę, Macieja Kluskę oraz Kacpra Świdurskiego. Młodzi zawodnicy startowali m.in w biegu na 60m, 600m, skoku w dal oraz rzucie piłeczką palantową.

Czytaj więcej...