Owocowe szaszłyki

O tym jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców wiedza przedszkolaki z przedszkola w Starkówcu Piątkowskim. I aby dać temu dowód   6 października  własnoręcznie wykonały zdrową przekąskę. Określały   kształt owoców, kolor, wielkość oraz nazwę a następnie miały dużo pracy.  Dzieci  kroiły  owoce na kawałki oraz nadziewał na patyczki tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe.  Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki. Przedszkolakom bardzo smakowała własnoręcznie wykonana potrawa. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.

 

 

 

Czytaj więcej...

Sałatka warzywna

Z myślą o jarzynowych witaminkach, dzieci z Przedszkola w Starkówcu Piątkowskim postanowiły zrobić wspólnie pyszną sałatkę warzywną. Przy tej okazji przedszkolaki poznały wygląd, smak i zapach niektórych składników. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę warzywną przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji. Podczas robienia sałatki przedszkolaki nauczyły się również, że gotowanie i jedzenie wymaga zachowania szczególnej higieny, że nie tylko ręce ale również warzywa należy myć przed obieraniem, krojeniem i spożywaniem.
Na koniec gotową sałatkę nałożyliśmy na talerze urządzając w sali prawdziwą ucztę!
Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zjadały wspólnie przygotowany posiłek:)
 

 

 

Czytaj więcej...

PIANO Foto –Mono Kwidzyn

Dnia 28.09.2017r. przedszkolaki ze Starkówca Piątkowskiego gościły Firmę Edukacyjną PIANO Foto –Mono Kwidzyn .  Były opowieści ruchowe, czyli zabawy przy akompaniamencie muzycznym. Opowieści ruchowe to łatwiejsza forma zabaw rytmicznych przy muzyce. Dzieci poddały  się nastrojowi muzyki i działały  pod jej wpływem. Zabawy rytmiczne przy akompaniamencie  instrumentów  muzycznych były  dla dzieci miłym zaskoczeniem . Po zakończonej zabawie każde dziecko miało wykonane zdjęcie przez fotografa w Indyjskiej scenerii

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

WYCIECZKA DO LASU

 

Przedszkolaki ze Starkówca Piątkowskiego wybrały się na pieszą wycieczkę do lasu. Na szczęście piękna pogoda dopisała i dzieci mogły przebywać na łonie natury. Poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Dzieci oglądały różne okazy przyrodnicze (liście, korę drzew, rośliny i owady). Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych odgłosów. Kolejną atrakcją była wizyta w Gospodarstwie Agroturystycznym „ Leśna Przystań” . Każdy z uczestników zjadł po kiełbasce pieczonej na grillu . Właściciele gospodarstwa agroturystycznego oprowadzili dzieci , pokazując im zwierzęta w swojej zagrodzie . Prawdziwą atrakcją była przejażdżka „NYSKĄ” .

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Dzień Chłopca w naszym przedszkoluW piątek 29 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Chłopca”. Były piękne życzenia dla naszych chłopców i słodki poczęstunek – zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Dzięki zaangażowaniu i pomysłowości naszych mam z trójki grupowej – chłopcy otrzymali piękne upominki . To był kolejny wyjątkowy dzień w naszej grupie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...