Sałatka owocowa w grupie Krokusy

W tym tygodniu grupa Krokusików poznała owoce egzotyczne ale i te rodzime, dojrzewające w naszych sadach. Przypomnieliśmy sobie, że w owocach znajduje się mnóstwo witamin i należy je jeść codziennie. Nie dosyć , że są bardzo wartościowe to jeszcze smaczne i zawierają wyłącznie naturalne cukry. Po rozmowie na temat owoców dzieci z radością zasiadły do stolików i z pomocą pań, pokroiły i wykonały własną sałatkę owocową. W ramach drugiego śniadanka wszystkie przedszkolaki zajadały przygotowane przez siebie "bomby witaminowe.".

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Z wizytą u strażaków - Krokusy i Tulipany

 

W miniony czwartek, 28 września dzieci z grupy Krokusy oraz Tulipany z Niepublicznego Przedszkola „Stokrotka” w Słupi Wielkiej z oddziałami zamiejscowymi - oddział w Brodowie, wybrały się do pobliskiej remizy strażackiej. Pan Artur Graczyk – strażak z OSP Brodowo przybliżył dzieciom pracę strażaka. Z chęcią zaprezentował sprzęt znajdujący się w wozie strażackim, remizę oraz pokazał naszym przedszkolakom strój specjalny strażacki tzw. NOMEX. Dzieci z ogromną radością przymierzały hełm strażacki. Miały też możliwość wejścia do wozu, co sprawiło im frajdę. Dziękujemy za poświęcony nam czas całej jednostce OSP Brodowo.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Przedszkolaki z Brodowa witają jesień

Dzieci z grupy Tulipanki i Krokusiki z okazji pierwszego dnia jesieni miały możliwość posadzenia własnego drzewa – lipy, przy budynku przedszkola. Przedszkolaki z wielką radością włączyły się do akcji i chętnie pomagały przy pracy. Po skończonym zadaniu każdy zawiesił swój kawałek bibuły na jednym z sześciu drzewek. Dzieci otrzymały także w nagrodę za pomoc balonik oraz pudełko drewnianych klocków dla obu grup. Następnie przedszkolaki z paniami ruszyły na spacer w poszukiwaniu pierwszych darów jesieni. Tego dnia dzieci z obu grup wykonały również pracę plastyczną : "jesienne drzewo" poprzez odciśnięcie rączki pomalowanej farbą. Dzieła można oglądać na tablicach przy naszych salach. :)

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka - Krokusy i Tulipany

 

 

W środę 20 września przedszkolaki z grupy Tulipany i Krokusy obchodziły w przedszkolu swoje święto. Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka dla wszystkich dzieci były przygotowane same niespodzianki i atrakcje. Jedną z nich było malowanie twarzy specjalnymi kredkami do malowania. Na buźkach pojawiły się batmany, pająki, motylki, kwiatki, serduszka i wiele innych. Następnie dzieciaki opowiedziały dlaczego warto być przedszkolakiem i powtórzyły „przysięgę przedszkolaka”. Kolejne były tańce i zabawy z balonami. Po szaleństwie przy muzyce dzieci usiadły wspólnie do stolików i mogły się częstować smakołykami, które zakupili wszyscy rodzice. Na koniec dnia każdy super przedszkolak otrzymał balonika w kształcie pieska, medal z okazji Dnia Przedszkolaka oraz bańki mydlane, które sfinansował pan Wojciech Ziętkowski - Burmistrz Miasta Środa Wielkopolska - za co bardzo serdecznie dziękujemy !

 

 

 

Czytaj więcej...

Wrzesień - Krokusy

 

 

 Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego nasze przedszkolaczki  bez problemu zaaklimatyzowały się w swojej grupie - Krokusy . Dzieci poznały nowych kolegów i koleżanki oraz nowe, dla niektórych panie. Zapoznały również swoją salę, całe przedszkole ale i ogród przedszkolny. Za nami już pierwsze prace plastyczne, tańce, śpiewy, spacery oraz zabawy na placu zabaw. Pod koniec ostatniego spaceru dzieci miały możliwość rysowania kredami po betonie, co wywołało na ich twarzach wiele uśmiechu. Narysowały wraz z paniami grupowego "przyjaciela" węża Edka oraz różne pojazdy, kwiatki, serduszka. Z pewnością będziemy powtarzali tego typu aktywności podczas jesiennych wyjść na dwór.

 

Czytaj więcej...